Łyżwiartstwo Short track Pięciobój nowoczesny Pływanie Strzelectwo Szermierka Wrotkarstwo
20-12-2017

Danubia Cup w Spiskiej

W ubiegły weekend zawodnicy Orła Elbląg startowali na międzynarodowych zawodach. Tym razem dziewiątka elblążan pojechała do słowackiej miejscowości – Spiskiej Nowej Wsi. Zdobyliśmy w sumie 8 medali. Kamila Stormowska wygrała biegi na 1500m i 500m, jednak po niefortunnym upadku na 1000m, spadła na 2 miejsce w klasyfikacji wielobojowej. Jędrzej Borowiecki zajął 1 miejsce zarówno na 1500, 1000 jak i na 500 metrów, co dało mu wygraną w klasyfikacji końcowej. Męska sztafeta, w której skład wchodzili m.in. Arkadiusz Rybak i Jędrzej Borowiecki, uplasowała się na 1 miejscu. Warto również wspomnieć, że padło wiele rekordów życiowych. Krzysztof Reindl zdobył 2 klasę sportową na 1000m z czasem 1.38,851, co dało mu kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Seniora. Z kolei Zuzanna Rumak i Arkadiusz Rybak przełamali granice 50 sekund na 500m.

Były to zdecydowanie bardzo udane zawody. Wszystkim startującym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.