Łyżwiartstwo Short track Pięciobój nowoczesny Pływanie Strzelectwo Szermierka Wrotkarstwo
11-02-2019

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Krynicy-Zdroju

W ubiegły weekend odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w short-tracku. Reprezentowało nas 5 zawodników Orła Elbląg, którzy zdobyli 7 medali. Zuzanna Rumak w kategorii juniorek młodszych zdobyła brązowy medal na dystansie 500m. Kamila Stankiewicz podczas rywalizacji juniorek uplasowała się na 3 miejscu na dystansie 777m, co pozwoliło jej zakończyć zawody z brązowym medalem za wielobój. Jędrzej Borowiecki w zmaganiach juniorów młodszych zdobył brązowy krążek na 500m, dzięki czemu w wieloboju uplasował się na 3 miejscu. Nasza sztafeta juniorów młodszych w składzie: Arkadiusz Rybak, Krzysztof Reindl i Jędrzej Borowiecki, po zwycięskiej walce z białostocką sztafetą, zdobyła srebrny medal.    W konkurencji sztafet mieszanych ekipa Warmii i Mazur z 3 zawodnikami z Elbląga (Zuzanna Rumak, Arkadiusz Rybak oraz Jędrzej Borowiecki) i zawodniczką z Olsztyna (Wiktoria Dobreńko), dość pewnie zdobyła 2 miejsce, wyprzedzając trzecią w tych zmaganiach sztafetę z Białegostoku o 5 sekund. W klasyfikacj klubowej Orzeł Elbląg uplasował się na 3 lokacie przegrywając jedynie z Juvenią Białystok i AZS Opole. Dorobek punktowy klubów: Orzeł Elbląg i WMKS Olsztyn zapewnił Warmii i Mazurom 2 miejsce w klasyfikacji województw.

Wszyscy zawodnicy z Elbląga wrócili do domu z medalami, co oznacza, że zawody trzeba uznać za bardzo udane. Nadszedł teraz okres na krótką regeneracje sił, ponieważ już za 2 tygodnie czeka
nas wyjazd na Łotwę na zawody z cyklu Danubia Cup.