Łyżwiartstwo Short track Pięciobój nowoczesny Pływanie Strzelectwo Szermierka Wrotkarstwo
07-11-2017

OZR w Gdańsku

W miniony weekend odbyły się Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w Gdańsku.Były to zawody okraszone sukcesami. Startowało 15 elblążan, padło 7 rekordów życiowych.

Z bardzo dobrej strony pokazała się Ada Jażdżyńska wygrywając bieg na 1 kilometr (w którym uzyskała trzecią klasę sportową z czasem 1.48,870!) i wielobój oraz zajmując 2 miejsce na 500 i 777 metrów. Nasze sprinterki: Kamila Stankiewicz i Julia Murszewska na 500 metrów stanęły na 3 stopniu podium w swoich kategoriach. W grupie wiekowej młodzika Jędrzej Borowiecki zdobył srebrne medale zarówno na 1000, 500 jak i na 1500 metrów, co dało mu w rezultacie 2 miejsce w klasyfikacji końcowej. Świetne starty zaliczył również Jakub Olak, który wygrał bieg na 500 m i był 3 na dystansie 333 metrów, co uplasowało go na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej. Zawody te można zdecydowanie zaliczyć do udanych. Wszystkim startujący gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kolejne starty naszych zawodników będą miały miejsce już za 2 tygodnie na zawodach międzynarodowych Evo Cup w Białymstoku.