Łyżwiartstwo Short track Pięciobój nowoczesny Pływanie Strzelectwo Szermierka Wrotkarstwo
14-01-2019

Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w Tomaszowie Mazowieckim

W ubiegły weekend odbyły się zawody z cyklu OZR w Tomaszowie Mazowieckim. Startowało w nich 14 zawodników Orła Elbląg. Elbląscy łyżwiarze zainkasowali 10 medali oraz wielokrotnie poprawiali swoje rekordy życiowe. W juniorkach E Martna Górka zdobyła srebrny medal na 333m oraz brązowe na 500m, 222m i w klasyfikacji generalnej, zaś w juniorach E Filip Mirzałek zdobył złoty krążek na 500m, co pozwoliło mu zająć 2 miejsce w wieloboju. W kategorii juniorek D srebrne medale na 1000m, 777m i brązowy w wieloboju wywalczyła Ada Jażdżyńska, a jej starsza koleżanka - Katarzyna Reindl w juniorkach C zdobyła brąz na 1500m. Drugą klasę sportową na 1500m wywalczyła Katarzyna Reindl (2.43,208) oraz Jędrzej Borowiecki (2.34,872), natomiast na dystnsie 1000m drugą klasę sportową zdobył Arkadiusz Rybak z czasem 1.38,917. Swoje rekordy życiowe poprawili również Martyna Górka i Karol Wiśniewski.

Zawody zdecydowanie można zaliczyć do udanych. Już w ferie zaczynamy obóz przygotowawczy do dalszej części sezonu, a tydzień po nich odbędą się najważniejsze zawody w sezonie dla juniora B i A - Ogólnopolska Olimpaiada Młodzieży W Krynicy Górskiej.