Łyżwiarstwo szybkieShort trackPięciobój nowoczesnyPływanieStrzelectwoSzermierkaWrotkarstwo
13-10-2019

Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w Giżycku

W miniony weekend łyżwiarze Orła Elbląg rywalizowali z zawodnikami z całego kraju w ramach Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w Giżycku. Zawody możemy zdecydowanie uznać za udane. Zdobyliśmy 6 medali i padło 10 rekordów życiowych. W kategorii juniorek C zdobyliśmy 2 brązowe medale. Na dystansie 1500m 3 miejsce zajęła Katarzyna Reindl, a Ada Jażdżyńska uplasowała się na 3 miejscu na dystansie 1000m. W kategorii mężczyzn Jędrzej Borowiecki zajął 2 miejsce zarówno na dystansie 1500m, 1000m jak i 500m dzięki czemu w klasyfikacji generalnej zdobył srebrny medal. Martyna Górka na dystansie 777m oraz Michał Krause na dystansach 500m i 1000m zdobyli klasę sportową kadet.

Mimo, że dopiero od poniedziałku (14.10) zaczynamy treningi na lodzie, to wyniki napawają optymizmem. Już za tydzień zawodników Orła Elbląg czekają kolejne zawody. Tym razem wyjeżdżamy do Czech (Benatky nad Jizerou) na międzynarodowe zawody Danubia Cup.