Łyżwiarstwo szybkieShort trackPięciobój nowoczesnyPływanieStrzelectwoSzermierkaWrotkarstwo
10-02-2020

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Tomaszowie Mazowieckim

W ubiegły weekend zawodnicy short-tracku KS Orzeł Elbląg startowali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Tomaszowie Mazowieckim. Wystartowało na nich 4 naszych zawodników, zdobyliśmy 2 medale.
W kategorii juniora młodszego Jędrzej Borowiecki zdobył brązowy medal na dystansie 1000 metrów. Sztafeta wojewódzka, w której skład wchodziła 2 naszych reprezentantów (Jędrzej Borowiecki, Arkadiusz Rybak) zdobyła srebrny medal, ustępując jedynie sztafecie z Białegostku. W kategorii juniorek Zuzanna Rumak poprawiła swój rekord na dystansie 777m z czasem 1.18,218. Otarła się ona również o medal na wszystkich dystansach, zajmując na każdym z nich 4 miejsce. W kategorii juniorów Krzysztof Reindl również był blisko podium plasując się każdym z dystansów na 5 pozycji. W klasyfikacji klubowej Orzeł Elbląg zajął 3 miejsce zaraz za Błyskawicą Domaniecie i Juvenią Białystok. W zestawiniu najlepszych województw, zajęliśmy razem z WMKS Olsztyn oraz MOSIR Giżycko 2 miejsce ustępując jedynie zawodnikom z Podlasia.
Zawody trzeba uznać za zdecydowanie udane. Już za 3 tygodnie kolejny sprawdzian dla naszych reprezentantów - Mistrzostwa Polski młodzików oraz młodzieżowców w Białymstoku.