Łyżwiartstwo Short track Pięciobój nowoczesny Pływanie Strzelectwo Szermierka Wrotkarstwo
01-04-2019

Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowców oraz Finał Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w Gdańsku.

W ubiegły weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowców oraz Finał Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w short - tracku.
Do Gdańska zjechali się najlepsi zawodnicy z całej Polski w tym tegoroczna zwyciężczyni Pucharu Świata - Natalia Maliszewska. Startowało na nich 18 zawodników Orła Elbląg i padło 6 rekordów  życiowych.

Świetną formą na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski podpisał się Michael Popov, zdobywając brązowy medal na 1500m, co pozwoliło mu uplasować się na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej. Niewiele gorzej zaprezentowali się Jakub Bakalarz i Karolina Borowiecka, którzy zajęli 6 miejsca, oraz Weronika i Marika Surowiec, które zajęły kolejno 7 i 8 miejsce  w klasyfikacji końcowej tych zawodów. W Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych nasza juniorka E - Martyna Górka zdobyła srebro na 500m, brąz na 222m, dzięki czemu zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. W kategorii mężczyzn Jędrzej Borowiecki na dystansie 500m uplasował się na 3 lokacie, co pozwoliło mu zająć 3 miejsce w wieloboju. W klasyfikacji końcowej tegorocznego cyklu Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych  w kategorii Juniorek E  Martyna Górka, po świetnym sezonie, uplasowała się na 1 miejscu, a Jędrzej Borowiecki na 3 miejscu.

Były to ostatnie zawody w tym sezonie. Nadszedł teraz czas na krótki okres regeneracji, jednak już od maja zaczynamy przygotowania do kolejnego sezonu.