Łyżwiartstwo Short track Pięciobój nowoczesny Pływanie Strzelectwo Szermierka Wrotkarstwo
12-03-2018

Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowców + Finał Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w Gdańsku

W ubiegły weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowców oraz Finał Ogólnopolskich zawodów Rankingowych w Gdańsku. Wystartowało na nich 16 reprezentantów Orła Elbląg. Na Mistrzostwach Polski w kategorii Młodzieżowców kobiet 3 miejsce na dystansie 500m zajęła Marika Surowiec. Wśród mężczyzn brązowym medalistą na dystansie 1500m okazał się Michael Popov.

Na Mistrzostwach Polski Młodzika wicemistrzem Polski na dystansach 500m, 777 oraz w wieloboju został Jędrzej Borowiecki. Nasza sztafeta młodzików w składzie : Arkadiusz Rybak, Karol Wiśniewski, Jędrzej Borowiecki stanęła na trzecim stopniu podium ustępując jedynie dwóm sztafetom z Białegostoku.

Podczas Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w kategorii juniorek D drugie miejsce na dystansie1000m zajęła Katarzyna Reindl, a na 500m brązowy medal zdobyła Ada Jażdżyńska. W zmaganiach juniorów E brązowy medal na dystansie 222m zdobył Jakub Olak. W kategorii kobiet 3 miejsce na dystansie 500m zajęła nasza sprinterka – Kamila Stankiewicz.

Na tej imprezie odbyła się również dekoracja najlepszych zawodników tego sezonu w klasyfikacji zawodów z cyklu OZR, gdzie drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli Ada Jażdżyńska i Jędrzej Borowiecki.